Lille a învins pe Olympique Marseille, scor 2-0, şi se menţine pe primul loc în Ligue 1

descopera.ro
fotbal minge

Lille a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Olympique Marseille, în etapa a XXVIII-a a capionatului francez Ligue 1, potrivit news.ro.

Golurile au fost marcate de canadianul Jonathan Davis, în minutele 90 şi 90+1.

Şi PSG a câştigat meciul din acestă etapă, scor 1-0, în deplasare, cu Bordeaux. Pablo Sarabia a înscris golul, în minutul 20.

Citește și: DNA Președintele CJ Călărași a dat ordin bodyguarzilor să le INTERZICĂ accesul în clădire angajaților pentru care instanța îl OBLIGASE să îi primească la muncă

În schimb, Monaco, altă echipă din plutonul fruntaş, a fost învinsă, în deplasare, de Starsbourg, cu scorul de 1-0. A marcat Guilbert, în minutul 90+1.

Alte rezultate ale unor meciuri jucate miercuri: Nantes - Reims, scor 1-2, şi Montpellier - Lorient, scor 1-1.

În urma acestor rezultate, Lille se menţine pe primul loc, cu 62 de puncte, echipă urmată de PSG, cu 60 de puncte, Olympique Lyon, cu 59 de puncte, şi Monaco, 55 de puncte.